האם הסרת שתלים הופכת לטרנד?

לאחרונה החלה להתפתח מגמה של מה שמכונה ניתוח פלסטי הפוך בו נשים מסירות את שתלי הגדלת החזה שלהן. לאחר ההסרה הן בוחרות לרוב לחזור לגודל החזה המקורי שלהן. התופעה התחילה כמו תופעות רבות אחרות בקרב נשים מפורסמות ולאחר מכן גם בקרב אימהות לאחר לידה שעברו ניתוחי הגדלת והרמת חזה. התופעה החלה לאחר שהתפשטו מספר שמועות שלא הוכחו רפואית על הקשר שבין שתלי חזה לבין בעיות רפואיות שונות הנגרמות כביכול מהניסיונות של הגוף לתקוף או להיפטר מהעצמים הזרים שהושתלו בו. טענות אלו לא הוכחו בשום ניסוי רפואי ולא נמצא עדיין קשר בין השתלות חזה לבעיות רפואיות. כאמור העדר ההוכחות לא מנע מנשים מפורסמות כגון קריסי טייגן, פמלה אנדרסון, ויקטוריה בקאהם ואחרות לבחון ולהתקדם בתהליך של הסרת השתלים.

אתר התוכן יאהו פרסם במאמר על טרנד הניתוחים הפלסטיים לשנת 2020 כי יותר ויותר נשים שוקלות להסיר את שתלי החזה שלהן כתוצאה מחשש מבעיות רפואיות וכן נטייה הולכת וגוברת בקרב נשים לאמץ מראה גוף טבעי יותר על חשבון תפיסות גוף אידיאליות ומושלמות שהיו רווחות בשנים האחרונות. חשוב להבין שעדיין מדובר במגמה שולית ומצומצמת לעומת המגמה של הגדלות חזה, לפי האגודה האמריקאית לניתוחים פלסטיים בוצעו בשנת 2019 קרב למיליון ושמונה מאות אלף ניתוחים פלסטיים כאשר הגדלת חזה נמצא בראש הרשימה לצד ניתוחים אחרים כגון ניתוחי אף.

אנחנו נמצאים כיום כשישים שנים לאחר הגדלת החזה הראשונה באמצעות שתלים, במהלך השנים הטכנולוגיה התפתחה מאוד ושני סוגי השתלים הן שתלי הסיליקון והן שתלי הסלין נחשבים לבטוחים מאוד. עם זאת מאז ומעולם היה חשש בכל הקשור לרעילות של הסיליקון המצוי בשתלים ולמידת ההשפעה שלו על הגוף במקרים של דליפה או כשל אחר. עם זאת לא נראה כי יש ממש בטענות על שתלי החזה וייתכן כי מדובר בחוסר שביעות רצון מהמראה או חרטות לגבי התהליך שהביאו למחשבות שליליות שייתכן וגרמו לבעיות בריאות מסוימות אצל חלקן מהמנותחות. חשוב לציין כי היו בעבר מקרים של דליפת סיליקון לחלל הבטן כמו במקרה של אישיות הטלוויזיה המפורסמת שרון אוסבורן. טענה נוספת שנשמעת היא שכיום הטרנד הוא לשתלים קטנים ועדינים יותר במקום שתלי ענק למרות שמשיטוט באינסטגרם קשה להשתכנע בכך לגמרי. הטענה האחרונה שגם לה כנראה יש משקל היא הטענה הכלכלית שבעקבות הרעה במצב הכלכלי נשים בוחרות להסיר שתלים מאשר להחליף אותם בתהליך יקר יותר שגם יחייב החלפה נוספת בעתיד.

סגור לתגובות.