מגזין נשים – לא לנשים בלבד

מגזין נשים, האם זה עוד ריאלי היום? המבוגרים שבינינו ולא רק, זוכרים את התקופה בה מגזינים כמו "לאישה" המיתולוגי , "את" ועוד ועוד, היו פופולרים בקרב נשים. גם היום הם עדיין מקובלים על לא מעט נשים. לא סתם הם היו מותאמים לנשים בשמם, הרבו לכתוב בהם כיצד לטפח את הנשיות על מרכיביה השונים, על טיפול וחינוך ילדים, בישול, טיפוח הזוגיות, שמירה על הבריאות, ועוד נושאים שנשים הרבו לקרוא עליהם.

אפשר לומר שלמשך כל ההיסטוריה האנושית נושאים אלה לא ממש העסיקו את הגברים; הם התמקדו בעבודה ובקריירה, בקידום אישי דרכה, בהגדלת ההכנסה למען פרנסת המשפחה וגם כדי להאדיר את הגבריות שלהם בעיני הסובבים אותם. הנשים לעומתם, ראו את עצמן אחראיות על כל מה שקשור למשפחה, ל -well being של כל אחד מפרטיה מבחינת חינוך, פסיכולוגיה, בריאות, השכלה, שעות הפנאי  ועוד ועוד.

כשמסתכלים על העולם ועל המאורעות שניקרו לפנינו לאחרונה, במיוחד בעידן הקורונה הנוכחי, יוצא ש"תיק" הקריירה שהיה נחלתם של הגברים בעיקר כבר כמעט שלא קיים במתכונת ההיא. אז נשאלת השאלה, האם הגברים היום יהיו משוללי תפקיד?  או אולי, הנשים תצטרכנה לוותר על הבלעדיות שהיתה להם בחלק מהתפקידים אם לא כולם? כך למשל, עניין הבריאות אינו אמור להיות נחלתם של נשים בלבד. מודעות לכך, מקדמת את הבריאות של כל אחד; כי לקיחת אחריות על הבריאות, מהווה צעד ראשון בשמירה עליה. חינוך הילדים, גם הוא אמור להיות חלק משמעותי בתפקיד הגבר במשפחה. אב ובעל שלא רואים את עצמם כחלק מהחינוך של ילדיהם – בדוגמא שהם מהווים ביחסי הזוגיות שלהם ובאבהות שהם מעניקים, עלולים לגדל ילדים שאינם רואים צורך בהתחשבות בסובבים אותם.
היום, כשפיתוח קריירה כבר לא נמצא בראש סדר העדיפויות, נפתחים לגברים תחומי פעולה והתענינות שנחשבו עד לפני עשור נחלתם של הנשים בלבד. השתתפות פעילה של הגברים בתחומים ה"נשיים", תעשיר אותם, את הזוגיות שלהם, ואת חיי המשפחה שלהם.

סגור לתגובות.