רעיונות קונספט מגניבים לחדרים

במאמר הזה רציתי להציג כמה רעיונות לקונספטים עיצוביים שאפשר לאמץ או לפחות לאמץ את קו המחשבה או חלק מהאלמנטים שבחדר. לדעתי הרעיונות האלו מתאימים לכל עיר עולם ולעיצוב שלה בין אם אלו טפטים תל אביב או טפטים בלונדון.

החדר מעץ לבנים שרוצים לגדול באווירת חווה  – תחשבו חדר שכולו מעץ פרט לקירות – כסא ישיבה מעץ לצד שולחן כתיבה עם מגירה קטנה מעץ, לצד מיטת עץ בעיצוב ישן שעומדת על פרקט עץ עתיק . מאחורי ומעליו ועד לתקרה ישנם מדפי עץ בצורת כוורת צפופה של שישה טורים על ארבע שורות המאפשר להניח דברים בתוכה ויוצרת הרגשת עומס או הרגשה של דברים, הרבה דברים אבל מסודרים. על הפרקט ישנו שטיח בצבעי חום ועל התקרה תלוי מטוס מעץ הפוך כך שהקוקפיט פונה כלפי מטה. מכיוון שהקירות הם מבלוקים הודבק עליהם טפט לבן דוהה עם תבנית של עצי יער ערומים מעלים עם גזעים דקים ויחסית צפופים, תוספת משמעותית אך עדינה לנוכחות העץ בעיצוב החדר.

חדר תינוקות עדין – בחדרי תינוקות אפשר למצוא שני סגנונות קיצוניים בדרך כלל, הראשון הוא הסגנון המצועצע עם הרבה מאוד אלמנטים וצבעים בוהקים של ורוד או כחול המקנים אווירה צועקת ורעשנית למדי. השני הוא סגנון שקט ורגוע ולא מעוצב של לבן ועוד לבן ושום אלמנט עיצובי משמעותי המקנה אווירה. אבל יש גם דרך ביניים – חדר לבן עם כורסא לבנה ומיטת תינוק בשחור ולבן אבל לצידם גם שטיח פסים צבעוני, סוס מעץ לבן והחשוב מכל אולי הוא הטפט – טפט חיות סימטרי, חיות ללא פנים ובצבע אחיד המסודרות באופן גיאומטרי שנותן תחושת איזון: ג'ירף, פיל, זאב, תרנגול, קוף ועוד מספר חיות החוזרות באופן קבוע.

מסדרון שהוא קרקס – תחשוב בית מעץ עם גרם מדרגות לבן ושטיח רצפה, המחבר בין שתי קומות עם פרקט חום כהה. המעקה של המדרגות לבן וחלקו העליון, גרם האחיזה בצבע חום כהה המקנה לבית מראה סטנדרטי ונקי. אך על הקיר של גרם המדרגות הודבק טפט שכולו קרקס, משולשי ענק חופפים בצבעים עזים ושונים ומגוונים שזורקים אתכם להרגשה של תמונת אומנות מודרנית. צריך אומץ לעיצוב שכזה והסכנה הגדולה היא לשנוא אותו לאחר זמן אבל מה שבטוח הוא שלא ניתן להתעלם ממנו.
לרעיונות נוספים של טפטים מעוצבים.

סגור לתגובות.